Burj Al Arab *****

Dubaj

Nejluxusnější hotel světa

Osobně
jsme
navštívili

Hotel Burj Al Arab *****

Hodnocení 10 Hodnotí 1 klientů
Detailní hodnocení
Lokalita Dubaj, Dubaj, Jumeirah | Zobrazit mapu
Strava Snídaně, Polopenze | Více o gastronomii
Pořadatel Cestovní kancelář DELUXEA a.s. – pojištěna do 102 000 000 Kč (více)
Tipy specialistů Největší možný luxus Nadstandardně velké pokoje Privátní pláž
Specialisté, kteří
hotel navštívili

Popis hotelu Burj Al Arab ***** Dubaj

Stal se symbolem moderní Dubaje. Je nejluxusnějším hotelem na světě a posouvá hranice až do míst, která dříve neexistovala. Takový je hotel Burj Al Arab, proslulá plachetnice, která kotví u Dubajských břehů.

Za svou relativně krátkou existenci se Burj Al Arab, nejluxusnější hotel světa, stal legendárním a symbolickým. Jako první 7* hotel byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů, a zároveň je čtvrtým nejvyšším hotelem na světě. Přitahuje mezinárodní pozornost a úctu a bývá jednou z nejfotografovanějších staveb světa.

Navržen do podoby vlající plachty, sahá do výšky 321 metrů a je dominantou dubajského pobřeží. Leží na samostatném, uměle vytvořeném ostrově, 280 metrů od břehu a je jen necelých 20 kilometrů vzdálen od centra Dubaje a půl hodiny jízdy od mezinárodního letiště. V noci je ozářen světelnou choreografií, která připomíná vodu a oheň.

Burj Al Arab je jednoduše individuální, inspirativní a působivý. Tento hotel odráží to nejlepší, co může svět nabídnout. S Rolls Roycem řízeným vlastním šoférem, diskrétním zapsáním přímo na pokoji, soukromou recepcí na každém patře a zástupem nejlépe trénovaných služebných si můžete být během svého pobytu jisti osobními službami nejvyšší kvality. Skutečně královského přivítání se vám dostane, pokud si objednáte odvoz z letiště vozy Rolls Royce Phantom či BMW nebo dokonce let luxusní helikoptérou, která přistává na 28. patře hotelu.

Tento luxusní klenot vám nabídne 202 apartmá, čtyři bazény, lázně, dětský klub, devět restaurací a barů, přístup do vodního parku Wild Wadi a fitness centrum.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Plánek hotelu a nabídka pokojů

Plánek hotelu

Plánek hotelu

Rozkliknutím si plánek zvětšíte.

Deluxe Marina Suite

Deluxe Marina Suite (170 m²) s výhledem na oceán, nabízí stylové točité schodiště, jež spojuje spodní patro, ve kterém se nachází obývací pokoj a salonek, jídelní stůl pro čtyři ..

Deluxe Palm Suite

Podívejte se na výhledy na ikonický Palm Jumeirah ze svého prostorného obývacího pokoje nebo z nejvyššího pohodlí své ložnice ve druhém patře...

Sky Marina Suite

Sky Marina Suite (170 m²) pokoje jsou umístěny ve vyšších patrech a pyšní se skvostným výhledem na moře...

Gastronomie a hotelové restaurace

V devíti restauracích a barech hotelu Burj Al Arab na vás čeká něco víc, než jen dobré jídlo. Nasajete tu živou atmosféru, užijete si elegantní prostory i ty nejlepší výhledy. Každá restaurace je jedinečná. V kuchyních se připravují pokrmy od Arábie, až po Dálný Východ. Pochutnáte si i na evropské kuchyni. Stolovat tu můžete pod mořskou hladinou i pod hvězdami.

Přímo na apláži se nachází nově otevřená elegantní restaurace SAL se středomořskou kuhcyní a výhledem na třpitivý Arabský záliv.

V srdci nejvyššího atria světa lemovaného zlatými sloupy, v barvě černé a rudé, hned vedle tryskající fontány v hale se nachází restaurace Al Iwan, kde si vychutnáte nejvyhlášenější arabskou kuchyni.

Restaurace Al Mahara vám nabídne nejlepší jídla z mořských plodů, virtuální procházku pod hladinou oceánu a jedinečné oválné akvárium, nejhezčí v Dubaji. Zároveň bude hýčkat vaše chuťové buňky nejčerstvějšími a nejlahodnějšími ingrediencemi připravenými šéfkuchaři světové třídy.

V ovzduší propracovanosti dává restaurace Al Muntaha nový rozměr výrazům nejvyšší a největší restaurace ve výšce 200 metrů nad mořem, která nabízí skvělý výhled na Perský záliv, Palm Jumeirah a ostrov World doplněný nepřekonatelnou středomořskou a současnou evropskou kuchyní. Na večeři vás dopraví nejrychlejší výtahy světa, které mají rychlost šest metrů za sekundu.
Café restaurant Bab Al Yam s mezinárodní kuchyní a Perským zálivem v pozadí nabízí odpočinkové posezení u bazénu, neformální, venkovní jídlo s atraktivními výhledy na moře, klidnou atmosféru a krásnou krajinu okolní zelené oázy.

Juna Lounge představuje sofistikovaný prostor s nabídkou jedinečné sametové whisky a výběr prvotřídních kubánských doutníků.

Junsui znamená v japonštině „ryzí“ a přesně taková je nová, autentická, asijská restaurace v nákladných interiérech Burj Al Arab s výhledy na Perský záliv beroucí dech, koktejlovým salonkem, vhodným na drink před jídlem či po jídle, a pochoutkami připravovaným přímo před zraky hostů. Japonskou a čínskou kuchyni doplňují jídla thajská, indonéská a korejská.

Pro Sahn Eddar je typická symfonie klasických zvuků, mramor, mozaiky a měkké světlo pochodní. Naleznete ji na úpatí nejvyššího atria světa, na pozadí ohromné vodní plochy. Hosté si zde mohou vychutnat ranní kávu, oddat se potěšení z tradičního odpoledního čaje nebo se nechat hýčkat okouzlující hudbou se sklenkou nejlepších světových vín.

Skyview Bar se nachází se hned vedle restaurace Al Muntaha. Je to skvělé místo pro odpolední čaj, drink před jídlem i po večeři, servírovaný v atmosféře přepychu a pohodlí a s výhledy na ostrovy Palm, World a pobřeží Jumeirah Beach.

Culinary Flight at Burj Al Arab, neboli to nejlepší z nejlepšího. Jedná se o kulinářský zážitek, díky kterému prozkoumáte mnoho restaurací a barů. Začnete s obědem v Al Mahara, budete pokračovat s Junsui a hlavní chod si užijete v Al Muntaha. Završením bude sladká tečka v restauraci Sahn Edar. Večeři vám pak poskytne Skyview Bar.

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Můžete si vybrat typ pokoje nebo formu stravování. Dubaj jsme opakovaně navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo v Dubaji. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše v Dubaji vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Kategorie a vybavení pokojů Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab tvoří 27 dvojitých pater, která ukrývají luxusní apartmá s jednou i dvěma ložnicemi. Celkem jich tu najdete 202. Pyšní se prosklenými stěnami, které hostům dopřávají výhled na pláž Jumeirah a Perský záliv. Vyznačují se také nejmodernějšími technologiemi a elektronickým systémem, který umožňuje kontrolovat prostředí pokoje pomocí otisku prstu.

Vnitřní vybavení apartmánů zahrnuje jídelní a obývací část, kancelářský prostor s laptopem, přístupem na internet, soukromým faxem, tiskárnou a kopírkou, ovládání osvětlení, závěsů a klimatizace stiskem jediného tlačítka, 42'' plazmová obrazovka, DVD, 93 kabelových programů a 2 hotelové informační stanice, v koupelně najdete potřeby pro muže i ženy značky Hermés, sprchu i vanu se speciálním, dekadentním menu hudby a aromaterapie s koupelovými oleji, které připravuje komorník. Součástí vybavení je i trezor, výběr ze 17 polštářů a dek pro vaše pohodlí, dětské doplňky a privátní bar a mini bar na pokoji.

Plánek hotelu a nabídka pokojů

Plánek hotelu

Plánek hotelu

Rozkliknutím si plánek zvětšíte.

Deluxe Marina Suite

Deluxe Marina Suite (170 m²) s výhledem na oceán, nabízí stylové točité schodiště, jež spojuje spodní patro, ve kterém se nachází obývací pokoj a salonek, jídelní stůl pro čtyři osoby, soukromý barový pult a umývárna pro hosty, s druhým patrem se šatnou, ložnicí s lůžkem king nebo twin a koupelnou s jacuzzi. K dispozici jsou také služby komorníka. Je vhodné pro tři dospělé nebo dva dospělé a dvě děti do jedenácti let.

Deluxe Palm Suite

Podívejte se na výhledy na ikonický Palm Jumeirah ze svého prostorného obývacího pokoje nebo z nejvyššího pohodlí své ložnice ve druhém patře.

Sky Marina Suite

Sky Marina Suite (170 m²) pokoje jsou umístěny ve vyšších patrech a pyšní se skvostným výhledem na moře. Jedinečné vybavení pro rekreaci činí z tohoto apartmá skvělou volbu pro soukromou zábavu i pracovní cesty. K dispozici jsou také služby komorníka. Tento pokoj ubytuje až tři dospělé nebo dva dospělé a dvě děti do 11 let.

Sky Palm Suite

Dívejte se na panorama Dubai Marina a ikonický Palm Jumeirah z exkluzivity vašich dvoupodlažních apartmá s okny od podlahy ke stropu.

Panoramic One Bedroom Suite

Panoramic One Bedroom Suite (225 m²) s úchvatným výhledem na Dubaj a oceán činí toto apartmá opravdu nezapomenutelným. V dolní části se nachází obývací pokoj s velkým salonem, jídelním stolem, soukromým barovým pultem, umývárnou pro hosty a šatnou, v horní potom ložnice s lůžkem king, luxusní koupelnou a šatnou. K dispozici jsou také služby komorníka. Hodí se pro dva až tři dospělé nebo dva dospělé a dvě děti do jedenácti let.

Burj Two Bedroom Family Suite

Rodinné dvoupatrové suity Burj Two Bedroom (335 m²) nabízí nádherný výhled na Arabský záliv. Nabízí herní koutek pro nejmenší, zábavu pro teenagery, kuchyň a samostatný vchod pro služebné. Pokoje disponují postelí velikosti King a dvěma jednolůžkovými postelemi a ubytují až 5 dospělých nebo 4 dospělé a 2 děti do 11 let.

Burj Three Bedroom Family Suite

Třípokojové rodinné suity Burj Three Bedroom Family Suite (670 m²) ubytují až 7 dospělých osob nebo 6 dospělých osob a 2 děti do 11 let. K dispozici jsou dvě postele velikosti King a dvě jednolůžkové postele. Suity disponují herním koutkem pro nejmenší, zábavou pro teenagery.

Diplomatic Three Bedroom Suite

Diplomatic Three Bedroom Suite (670 m²) představuje velmi prostorné tří ložnicové apartmá. Má dostatek místa pro zábavu i bydlení. Spodní úroveň se skládá ze tří obývacích částí, jídelní části se stolem pro osm osob, kuchyně, samostatného vstupu pro personál, studovny s knihovnou, soukromého barového pultu s posezením pro čtyři lidi a ložnice s lůžky twin s luxusní koupelnou. Horní úroveň skrývá dvě hlavní ložnice, každou s lůžky king a přilehlou přepychovou koupelnou. Navíc je pro hosty zdarma transfer z mezinárodního letiště v Dubaji a kredit na částku 2000 AED .Ubytuje až sedm dospělých nebo šest dospělých a dvě děti do 12 let.

Deluxe Two-Bedroom Suite

Deluxe Two-Bedroom Suite (335 m²) je vhodné pro odpočinek, relaxaci i zábavu. Nabízí obývací pokoj s velkým salonem, jídelní stůl pro šest osob, kuchyň, samostatný vchod pro služebné, malý salonek, umývárnu pro hosty, pracovnu s šachovým stolem, hlavní ložnici s lůžkem king, luxusní koupelnou a šatnou a druhou ložnici s lůžky twin a vlastní koupelnou. K dispozici jsou také služby komorníka. Ubytovat se zde může až pět dospělých či čtyři dospělí a dvě děti do 11 let.

Pláž a moře

Burj Al Arab se nachází na uměle vytvořeném ostrově, s pevninou jej spojuje molo. Je obklopen vodami Perského zálivu a v jeho těsné blízkosti se vine krásná pláž s jemným bílým pískem.

Online cena a slevy Burj Al Arab *****

Informace o dalších pokojích jsou bohužel nedostupné.

Profi foto hotelu Burj Al Arab *****

Naše foto hotelu Burj Al Arab *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace Burj Al Arab

V devíti restauracích a barech hotelu Burj Al Arab na vás čeká něco víc, než jen dobré jídlo. Nasajete tu živou atmosféru, užijete si elegantní prostory i ty nejlepší výhledy. Každá restaurace je jedinečná. V kuchyních se připravují pokrmy od Arábie, až po Dálný Východ. Pochutnáte si i na evropské kuchyni. Stolovat tu můžete pod mořskou hladinou i pod hvězdami.

Přímo na apláži se nachází nově otevřená elegantní restaurace SAL se středomořskou kuhcyní a výhledem na třpitivý Arabský záliv.

V srdci nejvyššího atria světa lemovaného zlatými sloupy, v barvě černé a rudé, hned vedle tryskající fontány v hale se nachází restaurace Al Iwan, kde si vychutnáte nejvyhlášenější arabskou kuchyni.

Restaurace Al Mahara vám nabídne nejlepší jídla z mořských plodů, virtuální procházku pod hladinou oceánu a jedinečné oválné akvárium, nejhezčí v Dubaji. Zároveň bude hýčkat vaše chuťové buňky nejčerstvějšími a nejlahodnějšími ingrediencemi připravenými šéfkuchaři světové třídy.

V ovzduší propracovanosti dává restaurace Al Muntaha nový rozměr výrazům nejvyšší a největší restaurace ve výšce 200 metrů nad mořem, která nabízí skvělý výhled na Perský záliv, Palm Jumeirah a ostrov World doplněný nepřekonatelnou středomořskou a současnou evropskou kuchyní. Na večeři vás dopraví nejrychlejší výtahy světa, které mají rychlost šest metrů za sekundu.
Café restaurant Bab Al Yam s mezinárodní kuchyní a Perským zálivem v pozadí nabízí odpočinkové posezení u bazénu, neformální, venkovní jídlo s atraktivními výhledy na moře, klidnou atmosféru a krásnou krajinu okolní zelené oázy.

Juna Lounge představuje sofistikovaný prostor s nabídkou jedinečné sametové whisky a výběr prvotřídních kubánských doutníků.

Junsui znamená v japonštině „ryzí“ a přesně taková je nová, autentická, asijská restaurace v nákladných interiérech Burj Al Arab s výhledy na Perský záliv beroucí dech, koktejlovým salonkem, vhodným na drink před jídlem či po jídle, a pochoutkami připravovaným přímo před zraky hostů. Japonskou a čínskou kuchyni doplňují jídla thajská, indonéská a korejská.

Pro Sahn Eddar je typická symfonie klasických zvuků, mramor, mozaiky a měkké světlo pochodní. Naleznete ji na úpatí nejvyššího atria světa, na pozadí ohromné vodní plochy. Hosté si zde mohou vychutnat ranní kávu, oddat se potěšení z tradičního odpoledního čaje nebo se nechat hýčkat okouzlující hudbou se sklenkou nejlepších světových vín.

Skyview Bar se nachází se hned vedle restaurace Al Muntaha. Je to skvělé místo pro odpolední čaj, drink před jídlem i po večeři, servírovaný v atmosféře přepychu a pohodlí a s výhledy na ostrovy Palm, World a pobřeží Jumeirah Beach.

Culinary Flight at Burj Al Arab, neboli to nejlepší z nejlepšího. Jedná se o kulinářský zážitek, díky kterému prozkoumáte mnoho restaurací a barů. Začnete s obědem v Al Mahara, budete pokračovat s Junsui a hlavní chod si užijete v Al Muntaha. Završením bude sladká tečka v restauraci Sahn Edar. Večeři vám pak poskytne Skyview Bar.

Sport a wellness hotelu Burj Al Arab *****

Burj Al Arab leží na bílé, písčité pláži, ohraničené modrými vodami Perského zálivu, tím je předurčen být předním místem vodních sportů a aktivit. Relaxovat v ohromném venkovním bazénu, oddávat se paprskům slunce na pláži, trénovat kondici v prostorném fitcentru s nejnovějším vybavením a osobními trenéry nebo využít neomezený přístup do vodního parku Wild Wadi – to všechno jsou nekonečné možnosti pro váš volný čas.

Wald Wadi Waterpark je jedním z nejúchvatnějších a největších vodních parků na světě. Zaujme, jak malé a dospívající, tak i dospělé. Může se stát nástrojem a místem pro teambuilding. Vodní svět je dosažitelný z Burj Al Arab buď krátkou pěší procházkou, nebo kyvadlovou autobusovou dopravou, která je pro hosty hotelu zdarma.

Z vodních sportů jsou k dispozici venkovní a vnitřní bazény, windsurfing, vodní lyžování, šnorchlování, potápění, plachtění, kajaky, mořské rybaření, pronájem yacht a další možnosti.

Jen několik míst na světě nabízí tak rozmanitá, kvalitní a rozsáhlá golfová hřiště jako Dubaj Montgomerie Golf Course a Emirates Golf Club, bez ohledu na hráčský handicap.

V osmnáctém poschodí hotelu, v klidné atmosféře doplněné stylovými mozaikami se rozkládají lázně Assawan Spa & Health Club s úchvatnými výhledy na záliv, pokoji na procedury pro redukci váhy, odbourání stresu, relaxaci a další, s vanami na hydroterapii, s orientálními masážemi, se soláriem, saunou, parní lázní a jacuzzi, se dvěma nekonečnými bazény, se squashovými kurty, dvěma plně vybavenými fitness studii a parketem na aerobic.

Objevovat město nekonečných překvapení a jeho okolí můžete na některém ze širokého výběru výletů – navštivte klasické tržiště souk a nakupte si tradiční koření, zlato či suvenýry, projeďte se po majestátních písečných dunách, po luxusní residenční čtvrti či historických památkách a muzeích, vydejte se na pouštní safari, sledujte ptáky nebo si užijte některou z mezinárodních sportovních akcí. Pro milovníky nákupů je možná návštěva některého z blízkých obchodních center, vyhlášených po celém světě.

Pro obchodní a oficiální akce jsou k dispozici malé i velké sály, které už byly místem mnoha prestižních, celosvětových galavečeří a ceremoniálů.

Děti v hotelu Burj Al Arab *****

Dětský klub Sindibad se nachází v 18. patře hotelu, přiléhá ke knihovně Diwania a je osazen profesionálními pečovateli. Služby klubu jsou poskytovány dětem od jednoho roku do dvanácti let. Vybavení zahrnuje dětský koutek, měkké hračky, stolní hry, plazmovou televizi, Disney Channel a další dětské kanály, počítačové hry, knížky a tvůrčí činnosti.

K dispozici je také útulná místnost s měkoučkou postelí a dětskou postýlkou, kdyby se některé z dětí cítilo unavené. Děti z klubu mají také přístup ke všem venkovním aktivitám, které poskytuje hotel Jumeirah Beach.

Doprava do hotelu Burj Al Arab

Hotel je vzdálen cca hodinu od mezinárodního letiště v Dubaji. Navíc hotel nabízí možnost přepravy luxusním Rolls Royce nebo BMW vozem.

Mapa - Burj Al Arab *****

Osobní poradenství u DUBAJ zájezdů do Dubaje do hotelu Burj Al Arab *****

V cestovní kanceláři DUBAJ poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DUBAJ cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Burj Al Arab *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

 
Marica Verešová
Poslední inspekce hotelu
Marica Verešová +421 948 040 574

Recenze hotelu Burj Al Arab *****

Letová spojení do Dubaje